SİTE HAKKINDA

Tebliğ, iman edenlerin en önemli sorumluluklarından biridir. Müminler, Allah'ın varlığını ve birliğini delilleri ile anlatmak, insanları Allah'ın emrettiği dini yaşamaya davet etmek, onlara iyiliği emredip kötülükten sakındırmakla yükümlüdürler. Bu görevi yerine getirirken en etkili yöntemleri bulup kullanmaya çalışmak, insanları hak dine davet ederken tüm gayreti sarfetmek kuşkusuz önemlidir. Ancak unutulmamalıdır ki, yapılan tebliğin etkisini oluşturacak ve hidayeti verecek olan Rabbimiz'dir.

Tebliğ yapılırken kullanılan üslup son derece önemlidir. Müslümanların Allah'ın Kuran'da tarif ettiği ılımlı, yumuşak, hoşgörülü, sakin ve sevecen üslubu özümsemesi gerekir. Müslümanlar olgunlukları, hoşgörüleri, itidal, tevazu ve sükunetleri ile tüm dünyaya örnek olmalı, insanları kendilerine ve dolayısıyla İslam ahlakına hayran bırakmalıdırlar.


Bu sitede Kuran’a ve sevgili Peygamberimiz (sav)’in sünnetine göre tebliğ metodlarının neler olduğunu öğreneceksiniz. Üstelik, tebliğ yaparken ihtiyaç duyacağınız pek çok bilgiye de kolaylıkla ulaşabileceksiniz.

 

Bu sitedeki tüm materyali www.islamadavet.org sitesini referans göstermek koşuluyla
telif hakkı ödemeksizin kopyalayabilir ve çoğaltabilirsiniz.